Jarní předplatné 2024 Program

ÚNOR  (26. pondělí)

Patrick Ryan, Milan Schejbal, Hynek Bouček

JAK JSEM VYHRÁL VÁLKU

Divadlo A. Dvořáka Příbram; režie: Milan Schejbal  

Příběh vojáka Ernesta Goodbodyho, který se svérázně potýká s mašinérií armády. Svým naivním a důkladně poctivým přístupem ke všemu a všem uvádí v šílenství ty, kteří v rozkazech a drilu nalezli smysl svého života. Každý nadřízený se ho snaží co nejdříve zbavit! Goodbody „nevinně“ rozpoutává situace, které jsou přes krutou podstatu války nesmírně komické a směšné. Skrze humor, leckdy černý, tak opakuje známou pravdu, že se někdy smějeme, abychom zakryli slzy…

Hrají: Aleš Háma, Jan Konečný, Petr Bednář, Filip Müller, Jiří Vojta, Ivana Tycová / Lucie Valenová, Monika Timková, Daniela Šišková, Eliška Nejedlá


      

BŘEZEN  (11. pondělí)

Vlasta Žehrová

ZAVŘETE OČI, SWING PŘICHÁZÍ

100PROmotion Praha, režie: Vlasta Žehrová

Hvězdná sláva - intriky - politika - láska - alkohol.

Na pozadí neklidné doby, kde se prolínají fakta s fikcí, se k nám vrací Oldřich Nový, aby zavzpomínal na dobu největší slávy filmových ateliérů na Barrandově. Utajené životní a filmové skandály a vztahy hvězd stříbrného plátna A. Mandlové, L. Baarové, O. Nového, R. A. Dvorského i M. Havla ožívají na jevišti v dobových kostýmech a kulisách. To vše za doprovodu swingových písní, které podtrhují atmosféru rozporuplné doby, ve které žili, tvořili, milovali i nenáviděli.

Hrají: Vlasta Žehrová, Kateřina Kráľovská Steinerová, Ondřej Kavan, Zbyněk Fric, Jiří Toufar

   

DUBEN  ( 28. neděle )

Stefen Vögel

DOBŘE ROZEHRANÁ PARTIE

Divadlo Kalich Praha, Lída Engelová

Představení v sobě skrývá velké téma, a to sílu přátelství, zájmu o sebe navzájem, ochoty si pomoci a být si nablízku, i když to mnohdy nebývá zrovna jednoduché. O to cennější je na to nahlížet s humorem. Hlavním hrdinou této konverzační komedie je zatrpklý stárnoucí vdovec Fred, který již dávno propadl pocitu, že nic v současném světě pro něj nemá smysl a nestojí za to se vídat s druhými lidmi. Tedy kromě starého kamaráda, s nímž hraje pravidelně šachy. Nezmůže s ním nic ani jeho syn, ani najaté hospodyně, se kterými se vždy rychle rozloučí. To vše se změní, když do jeho života vstoupí temperamentní hospodyně Rozalie a rozehraje s ním partii, a to nikoliv na šachovnici, v níž se hraje podle jejích pravidel.

Hrají: Barbora Hrzánová, Radek Holub, Lukáš Jurek, Roman Tomeš / Antonín Holub, Barbora Mošnová

 

KVĚTEN  (8. středa)

Florian Zeller

JEN PRAVDU, DRAHÝ

Agentura Harlekýn Praha, režie: Antonín Procházka

Brilantně rozehraný příběh čtveřice Pařížanů a jejich (ne)bezpečných vztahů. Michel už půl roku podvádí manželku s Alicí, ženou svého nejlepšího přítele Paula. Naštěstí mají dokonalý systém, takže na jejich poměr nemůže nikdo přijít, a tudíž nikomu nepůsobí bolest. Jednou ale systém poruší a manželka jako by začínala něco tušit…. A co když na všechno ještě navíc přijde i Paul? Anebo je to ještě úplně jinak? Michel ani trochu není připravený na možnost, že by se karta mohla obrátit. A události naberou jiný spád.

Hrají: Jan Čenský, Dana Morávková, Josef Carda a Štěpánka Křesťanová

           

ČERVEN  (27. čtvrtek)

Jiří Havelka

SPOLEČENSTVO VLASTNÍKŮ

Městské divadlo Mladá Boleslav, režie: Adam Doležal
Česká komedie ze života jednoho společenstva vlastníků bytových jednotek. Pokud jste se zúčastnili alespoň jedné domovní schůze, budete v průběhu představení zažívat nepříjemný pocit takzvaného „déjá vu“. Tato hra totiž důsledně dodržuje formu klasické schůze, která má své zákonitosti, své problémy, a dokonce často i archetypy jednotlivých účastníků. Každý z návrhů vyvolává další a vyostřenější rozepře a je jedno, jestli jde o výstavbu výtahu, rozúčtování spotřeby vody, opravu plynových rozvodů nebo prodej půdních prostor.

Hrají: Hana Marie Maroušková, Petr Prokeš, Eva Reiterová, Petr Bucháček, Karolina Frydecká, Milan Ligač,

Ivo Theimer, Jaroslav Janovský j. h., Magdalena Jirounková, Ondřej Lechnýř j. h., Lucie Matoušková, Martin Hrubý, Milan Koníček j. h., Dáša Bělanská j. h., Petr Mikeska, Eliška Vopravilová j. h. / Mikuláš Vopravil j. h. / Vojtěch Sekera j. h.

 

Cena  předplatného:              

I. místo                       1.800,- Kč

II. místo                      1.650,- Kč

                                   

Uzávěrka:   30. prosince 2023

Informace pro předplatitele:

Objednávky, rezervace a prodej vstupenek vyřizuje od 1. 12. 2023 do 30. 12. 2023:

INFOCENTRUM, Hlavní 47, Mariánské Lázně, tel. 777 338 865,  

e-mail: infocentrum@kisml.cz; tinterova@kisml.cz; www.kisml.cz

Výhody abonentní průkazky:

- průkazka je přenosná (můžete ji zapůjčit nebo darovat)

- zaručuje stálé místo v hledišti dle vlastního výběru

- zaručuje slevu oproti vstupence zakoupené na jednotlivé představení

Datum představení oznamujeme:

- na divadelních plakátech a letácích

- v měsíčním programu našeho divadla

- v  regionálních médiích

- na www.divadloml.cz a FB Městského divadla

Platba: v hotovosti / převodem / platební kartou

Zvláštní upozornění:

- zakoupené průkazky nelze vrátit ani měnit

- změna titulu i termínu je z vážných důvodů vyhrazena

- při vstupu do hlediště je nutné vypnout mobilní telefony

 

 

Aktuality

Marienbad Film Festival 13.-16.6.2024
Marienbad Film Festival je mezinárodní filmový festival zaměřující se na filmová díla experimentální povahy, okrajové podoby kinematografie, současný pohyblivý obraz a umělecké a náročnější filmy. více